top of page

פסיכולוגיה של הספורט

עבודה אישית עם ספורטאים, קבוצות ומאמנים

העבודה האישית שלי מתבצעת אל מול ספורטאים תחרותיים וחובבנים, בענפים אישיים וקבוצתיים. דרך העבודה אני מקנה לספורטאי כלים שיסייעו לו להקפיד על אורח חיים בריא, לשמור על חוסן פיזי ומנטלי ולהתמודד עם קשיים ולחצים המלווים את חייו המקצועיים.

 

בספורט התחרותי ישנם קשיים רבים איתם נאלץ הספורטאי להתמודד: לחץ שגובר לפני תחרות, קושי להתמודד עם הפסד, קושי בניהול עוררות וויסות לחץ, ניתוח ולמידה מניצחונות והצלחות, קושי בגיוס מוטיבציה בזמנים מאתגרים, התמודדות עם פציעות ועוד.
 

ספורטאים צריכים לדעת גם לאזן את הלחץ הנפשי הנובע מדרישות הענף כמו עומס אימונים, מערכות יחסים עם מאמנים וקולגות, עייפות גופנית ואורח חיים אינטנסיבי אל מול דרישות החיים דוגמת זוגיות, משפחה וחברים.

אצלי בקליניקה הספורטאי יקבל כלים להתמודד עם כל אלה ועוד, כדי להגיע למיצוי של הפוטנציאל הספורטיבי שלו ולשמירה על רווחה נפשית כשהוא נמצא כל העת במרכז.

העבודה נעשית דרך מתודות המתמקדות בדברים החיוביים והחזקים הקיימים באדם, תוך הישענות על עולם התוכן של הפסיכולוגיה החיובית העוסקת בחקר האושר והשגשוג האנושיים. המטרה היא לנסות, למצוא ולטפח יכולות וחוזקות ולפתח את החוסן הנפשי והצמיחה של האדם. להגביר את המסוגלות העצמית, ללמוד לגשת למצבים שונים דרך הסתכלות ותגובות נכונות מתאימות יותר וכך להתמודד עם אתגרים בצורה הטובה ביותר.

 

העבודה המנטאלית היא כלי משמעותי להצלחה בהגשמה אישית של האדם. אני כאן כדי להקנות ללקוחתי את היכולת לסגל את המיומנויות המנטאליות המתאימות להם ולהטמיע אותן בחיי היום יום, להעלות את הרווחה הנפשית, להגיע לביצועים מיטביים וליהנות מחיים מלאי משמעות.
 

בעבודה עם קבוצות ספורט אני שמה דגש על שיפור הביצועים לצד גיבוש הזהות והלכידות החברתית, תקשורת עם המאמן, פיתוח מנהיגות, וקיום מערכות יחסים חיוביות בין כל השייכים לקבוצה, רכישת כלים להתמודדות עם מתחים ומשברים ופיתוח תרבות צוות מנצח.
 

ספורטאים מקצועיים, הישגיים וחובבים חשופים ללחץ, לתסכול, לאכזבות ולמשברים הנוצרים כתוצאה מעיסוק רב בספורט. התגובה לתחושות אלו תלויה בגורמים שונים כמו אישיות הספורטאי, סוג הספורט, מידת המחויבות לספורט, תמיכת הסביבה ועוד. בניית תהליך נכון להתמודדות והפקת ביצוע שממצא את כל יכולותיו של הספורטאי, היא הדרך הנכונה להתמודד עם הקשיים הכרוכים בכל ענף.

פסיכולוגיית ספורט ונטורופתיה

כנטורופתית העובדת שנים ארוכות עם מגוון רחב של לקוחות בהם ספורטאים מקצועיים, חובבים וגם אנשים שלא עוסקים באופן קבוע בפעילות גופנית, פיתחתי כלים טיפוליים רבים המספקים מעטפת הוליסטית מלאה.

הטיפול הפסיכולוגי והנטורופתי נותנים מענה שלם ללקוח תוך התייחסות לגורמים הנפשיים והפיזיים. הטיפול כולל התאמה של תפריט מאוזן והשלמת חוסרים תזונתיים העלולים להשפיע על מצבו הנפשי של אדם ושימת דגש לאיכות האוכל שמשפיעה ישירות על הביצועים ועל התפקוד היומי לצד אתגרי החיים.

בפן המנטלי זיהוי הרגלים שיש לשמר ואלו שיש לשנות, אני שמה דגש על אכילה רגשית, התמודדות תקינה עם מצבי לחץ, שיפור מצב הרוח, העלאת החיוניות, שיפור איכות השינה, התמודדות עם הפרעות אכילה, חרדה חברתית, יצירת דימוי גוף חיובי ועוד. המטרה שלי היא לספק טיפול שלם שמביא בסוף התהליך לפיתוחו של חוסן פיזי ומנטלי עבור המטופל או המטופלת.

לקוחות שעוסקים במקצוע מחוץ לעולם הספורט

 

בכל תחום שבו אנחנו עוסקים ושבו אנחנו נמדדים, הליווי הפסיכולוגי יכול לסייע בכמה אופנים: לווסת את הלחץ ולהשתמש בו לטובה, להגביר את המסוגלות העצמית ואת המוטיבציה ולהעלות את הערך העצמי של כל אדם שמתמודד עם אתגר.
 

כשאדם נמצא בסביבת עבודה שבה הוא פועל תחת לחץ, ונדרש לעמוד ביעדים ובביצוע מטבי, כדאי שיחזיק בארגז כלים שיאפשר לו לבצע את המטלות שהוטלו עליו. בין אם מדובר בעו"ד שמציג את דברי הפתיחה שלו בתביעה, במנהל שמעביר מצגת לחבר דירקטוריון, רופא במהלך ניתוח או אפילו מוזיקאי שעולה להופעה.
 

המשותף לכל אותם אנשים הוא בצורך להעמיד מטרות ולהשיגן, לשמור על מוטיבציה גבוהה לאורך זמן, לעמוד בלחצים ובמבחנים, להתמודד עם קשיים ומפלות והכל תוך ביצוע ברמה הגבוהה ביותר לצד ניהול לחצים וחרדות.

עבור אותם מנהלים, יזמים, רופאים, עובדי מקצועות חופשיים וכו', הכלים המעשיים של פסיכולוגיית הספורט לשיפור ההישגים האישיים והקבוצתיים יכולים לסייע דרך סדרה של מפגשים אישיים שיוקדשו לנושאים שונים: זיהוי ערכים מובילים ותרגום שלהם לפעולות ביומיום, הגברת מוטיבציה פנימית, הפיכת הסטרס ל"חבר"- גדילה וצמיחה ממצבי סטרס, ניהול משברים ולחץ. פיתוח כישורי מנהיגות והעצמת המנהיגות לניהול יעיל, שיפור הדינאמיקה הקבוצתית והתקשורת להובלת צוות מנצח, בניית ביטחון עצמי ופריצת גבולות, פיתוח יצירתיות, לימוד מתן משוב מועיל לעובדים, תקשורת ושיפור יחס מנהל-עובד, העצמת העובד וייעול תהליכי קבלת החלטות ועוד.

סדנאות, פעילויות העשרה והרצאות

הכובע הנוסף שלי כמאמנת ריצה וכוח מאפשר לי לשלב בתהליך הפסיכולוגי גם ליווי דרך פעילות גופנית הכולל אימון ריצה והליכה, ובכך לפעול לחיזוק הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות העצמית בסיוע הספורט.

במקביל קיימת האפשרות לקיים מגוון הרצאות וסדנאות מעשיות, שבהן המשתתפים ייקחו חלק פעיל שיסייע להם ללמוד מהחוויה. מדובר בהרצאות ובסדנאות מבוססת מדע, מחקר ותיאוריות לצד ניסיון רב מהשטח. הנושאים מגוונים ומותאמים לקהלי היעד השונים כמו ספורטאים מענפים שונים, מאמנים, אנשי עסקים, מנהלים ומסגרות נוספות.

נטורופתית

אני נטורופתית מוסמכת (N.D ) ממכללת מדיסין, במשך השנים למדתי השתלמויות נוספות שונות בתחום הנטורופתיה כגון- אירידיולוגיה, שיאצו לנשים בהריון, צמחי מרפא ועוד.

 
בעלת קליניקה פרטית עם וותק וניסיון של 12 שנים ובה אני משתמשת במגוון שיטות הטיפול הנטורופתי ובניהן תזונה, צמחי מרפא, פרחי באך, דמיון מודרך, שיחות, הקנית הרגלים לפעילות גופנית תקינה, טכניקות מגע, אירידיולוגיה, אבחנת לשון, דופק, הרכבי הגוף( אחוזי שומן ושריר) בדיקות שעבר, רקע רפואי אישי ומשפחתי, עבודה מעמיקה על מצבו המנטאלי של המטופל ועוד.


במסגרת הטיפול (בפגישה הראשונה) אני עורכת אבחון מקיף של המטופל החל מבדיקות דם ועד להרגלי החיים, מצב רוחו, מצבו הפיזיולוגי, מטרותיו, רקע רפואי, רגישויות ואלרגיות וכן רקע רפואי משפחתי זאת על מנת להתאים ולדייק  לו את הטיפול השלם והטוב  ביותר מתוך האמונה שלי כנטורופטית בגישה ההוליסטית אני רואה את האדם כשלם ושואפת לטפל בו בכל ממדיו הגופני, הנפשי והרוחני.


כל הכלים הללו מאפשרים עבודה מעמיקה אשר נועדה להבטיח ולשפר את מצבו הבריאותי ואיכות חייו של האדם המגיע אלי לטיפול. 

תזונה וריצה

כנטורופתית ומאמנת ריצה אני מתאימה תפריטי תזונה למטופליי העוסקים בספורט בהתאם למטרתם באימון, לסוג האימון, משקלו של המטופל ומשך

ועצימות הפעילות הגופנית בה עוסק וזאת כחלק מהדרך להשגת היעד שכן תזונה היא חלק קריטי בהצלחה, בשיפור הביצועים ובהעצמת המאומן.

 
מאחר שאני רצה בעלת ניסיון רב אני מרגישה את הצרכים מבפנים, מכירה בקשיים, יודעת לנהל אותם, לקצוב זמנים ולהשיג מטרות. 

טיפולי הנטורופתיה שלי מתאימים לכל אדם הרוצה לשפר את איכות חייו ובריאותו, מבוגרים, צעירים, מי שמעוניין לרדת במשקל/ למטרת דיאטה, ספורטאים (מקצוענים או חובבנים) הרוצים לשפר את ביצועיהם, טבעונים ועוד.  אני מבטיחה להוביל אתכם להצלחה ביישום התפריטים שתואמים את ההרגלים המטיבים עמכם, לנטר ולסלק הרגלים המזיקים לכם.


ארגז הכלים שלי מגוון ורחב ונוגע בכל המכלול של הגוף והנפש שלכם. הייעוץ שלי הוא אישי ומלווה אתכם גם לאחר הפגישה וקביעת כמות הפגישות נעשית בהתאמה אליכם, לרצון ולצורך שלכם.


אני מתאימה לכל מטופל את סגנון הטיפול המיוחד לו. יש מטופלים שצריכים מפגשים תכופים, קשר ומעקב אינטנסיבי ויש מטופלים שיודעים לעשות שימוש יומיומי עצמאי בכלים שמקבלים במהלך הטיפול, מה שמצריך פחות פגישות. עם כולם אני שומרת על תקשורת רציפה ומעקב על יישום תוצאות המפגשים בחיי היום יום.


השירות שלי תומך ואמפתי, מלמד לתזונה מותאמת הנותנת שיפור מידי של מצבכם הבריאותי ואיכות חייכם וכן הכושר הגופני שלכם.
 

אני מקבלת בקליניקה ברמת גן וגם יכולה להגיע לימים מרוכזים למספר מטופלים או קבוצות אנשים.

נטורפותיה

מאמנת ריצה

בעלת תעודת מאמנת לריצות ארוכות מקמפוס שיאים.

 

אני מאמנת קבוצות ויחידים (מועדון רצי תל אביב, קבוצות של חברות ואימונים אישיים)

אולטרה מרתוניסטית בעצמי, משתתפת בתחרויות בארץ  ובעולם- מרתונים וריצות שטח טריילים(השלמתי תחרויות של עד 103 ק"מ וכן תחרות רב יומית 300 ק״מ בהרי האטלס שבמרוקו)


מאמנת רצים עם מטרה ממוקדת- שיפור שיא אישי מרתוניסטי כמו גם מתחילים הרוצים לקום מהספה ולעשות צעדים ראשונים בעולם הריצה.
באימונים משלבת אימוני כוח וחיזוק פונקציונליים לריצה כחלק ממסגרת אימון הריצה. 


תוכניות הריצה שלי הן דינמיות ומותאמות לזמן והיכולת שלכם, תוך שיפור מתמיד הניתן למדידה איכותית וכמותית- תגיעו לקצב הריצה וקצב הירידה במשקל הטוב והמתאים עבורכם.

מאמנת ריצה

מרצה בנושאי תזונה 

בהרצאותיי אני מתאימה את תוכן ההרצאה לצרכי קהל ושמה דגש על הפרקטיקה וכיצד ליישם את התיאוריה והמלצות התזונה בפועל בחיי היום יום.

 

  • תזונה נכונה לכלל האוכלוסיה- הורדת משקל, ניקוי, תזונה נבונה ובריאה, תזונה המטיבה עם מחלות ספציפיות ותזונה למניעת תחלואה.

  • תזונת ספורט ותזונה לרצים בפרט- מה לאכול לפני/ במהלך/ אחרי אימון.

  • טבעונות- הקשר בין מאכלים ספציפיים (סופר פוד) המותאמים למטופל, תוספי מזון וצמחי מרפא.

מרצה

אימון מנטאלי

בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות (B.A) מהמכללה למנהל ובעלת תעודה לאימון אישי (קואצ׳רית) מאוניברסיטת ת״א.
 

קואצ'רית לאורח חיים בריא ואיכותי, התווית הדרך להשגת מטרות מכל עולמות התוכן.


כחלק מהאימון המנטאלי, אני מסייעת ונותנת למטופלי כלים המאפשרים התמודדות עם לחצים, פיתוח חשיבה חיובית, יכולת קבלת החלטות, ניהול משברים, ראיית החזון והבאת גורמים חיוביים לחשיבה. מלמדת להכיל את הכלים הללו לתחומים שונים בחיי המטופל וכך להתמקד בחלומות, שאיפות, ערכיו ומטרותיו של המטופל.

אימון מנטלי
פסיכולוגיה
bottom of page